Jeden z největších problémů je v tom, že bankovní tajemství existuje jen pro někoho. Když přijdete do banky a budete chtít vědět kolik peněz má na účtu váš soused, banka vám to samozřejmě nesdělí. Nicméně banky spolupracují se státem, takže úřady i stát jako takový má přehled o tom, kdo má kolik peněz na účtu. A na základě toho potom může vláda upravovat výše různých dávek, důchodů, a podmínky k tomu je získat. Když bude vláda vědět kdo má kolik peněz na účtě, pojmy přesvědčení, že lidé si mají skvěle. To že peníze na účtě má jen někdo je nepodstatné.
Vzhledem k tomu jakou máme inflací a k tomu jak se všechno zdražuje, si lidé musí půjčovat stále více peněz. To že bez hypotéky nelze získat bydlení do osobního vlastnictví není nic nového, ale roste počet lidí, kteří si musí půjčovat třeba i na novou pračku. Lidé začínají být předlužení, a k tomu všemu roste i státní dluh, který už je bezmála 300 000 Kč na osobu. V těchto osoba jak jsou samozřejmě zahrnutí úplně všichni, včetně nemluvňat a malých dětí.
Málokdo ví jak fungují banky. Ty pracuji s penězi, které v bankách mají uložené klienti. V praxi to znamená, že když máte v bance třeba výhru že sportky, banka tyto peníze půjčí někomu třeba právě na stavbu domu. Bez peněz klientů by banky nemohly pracovat. Těmito operacemi s penězi klientů banky generují zisky, protože z půjčených peněz inkasují úroky.
Pokud dojde k situaci, že klienti začnu mít důvodné obavy o své peníze, začnou ve velkém peníze vybírat. A banka nemá jinou možnost, než jim peníze vydat. Banka je vydává do té doby, než jí dojdou, a jakmile se to stane, banka zkrachuje. Už se to v minulosti párkrát stalo. Vzhledem k situaci jaká panuje, si mnoho lidí klade otázku, zda budou banky krachovat? Bohužel přesnou odpověď vám nikdo neřekne ale vyloučit to úplně nejde.